Reklam
Reklam

Vegan Olmak ve Vegan Nedir?

  • 08 Ekim 2016
  • 260 kez görüntülendi.

Vegan Olmak ve Vegan Nedir?

Farklı bir boyutta düşündüğümüzde evrende bir çok gezegen var ve bizler de dünyada yaşıyoruz. Ve dünyada sadece biz insanlar değil bir çok canlı bizimle birlikte yaşıyor.

( Abarttık mı? )

Hayır aslında. Konuya bu şekilde giriyor olmamızın bir nedeni var.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Biz insanlar bu dünyada yaradılış gereği diğer canlılardan üstün konumdayız evet ancak bizim bu üstünlüğümüz onlara hakim olacağımız veya onlara istediğimizi yapacağımız anlamına gelmiyor. Dünyada birçok şeye sahibiz, inanılmaz ölçüde zenginliğimiz var. Her konuda. Ancak biz insanlar ne yazıkki üstün olmamızı bir avantaj olarak görüp hayvan canlısını yiyebilme gibi statü bahşetmişiz kendimize. (Çok mu abarttık? ) Yine hayır. Bu yazılanların elbetteki doğruluk payı var, kabul edelim. Sadece biraz anlamamız lazım. Biraz olduğumuz yerden çıkıp bahsettiğimiz bu pencereden bakabiliriz dünyaya.

vejeteryan-yemekleri-leziz-vegan-yemekleri

 

Bu yazımızda vegan ne demektir ve vegan olmanın önemi ile ilgili hakkında bazı bilgileri sizlerle paylaşıyor olacağız.vegan-ne-demek-vegan-yemekleri-yemek-tarifleri-leziz

Veganlar, et yemeyen ve diğer hayvansal kaynaklı gıdaları (süt ürünleri, yumurta vb)tüketmeyen kişilerdir. Bunun dışında hayvanlar üzerinde deney yapılmış kişisel bakım ürünlerini ve ev eşyalarını, kürk veya deri detayı bulunan diğer ürünleri kullanmaya, bunların satılmasına ve satın alınmasına karşı bireylerdir.

 

vegan-nedir-vegan-yemekleri-gunluk-protein-ihtiyaci

 

Peki Veganlar ne yerler, ne ile beslenirler, sorularına gelecek olursak..

 

leziz-vegan-yemekleri-vejeteryan-yemekleri-saglikli-yiyecekler-kolay-tarifler

Veganlarla ilgili en çok merak edilen konulardan birisi de şüphesiz vegan yemekleridir. Birçok insan vegan yiyeceklerin günlük protein ihtiyacını veya diğer gerekli vitamin, kalsiyum gibi gereken ihtiyaçların ne şekilde sağlanıyor olduğunu merak etmektedir. Yapılan araştırmalar vegan yiyeceklerin içerisinde de gereken vitamin, protein, kalsiyum veya folik asit gibi etmenlerin var olduğunu ortaya çıkarmıştır. Veganların beslenme zincirini tüm tahıllar, meyve ve sebzelerdir. Bunların bileşiminden ortaya çıkan onlarca Vegan yemekleri oluşturmaktadır ve çoğu birbirinden leziz tatlar bulunmaktadır.  Aynı zamanda da vegan yemekleri hazırlamak oldukça pratik olduğu için kolay yemek menüsünde yer alan yiyeceklerdendir.

vegan-kolay-yemek-menusu-leziz-vegan-yemekleri

Veganlar süt olarak soya sütü, Hindistan cevizi sütü, badem sütü gibi gıdalar tüketmektedir.

vegan-milk-leziz-vegan-sutu-vegan-nedir-vegan-yemekleri-vaganism

 

Vegan olmak demek hem hayvan dostu olmak hem de sağlıklı yaşıyor olmak demektir.

 

why-vegan-vegan-ndedir-leziz-vegan-yemekleri

 

Vegan olarak tahıl, sebze ve meyve gibi gıdalardan beslenerek son derece sağlıklı ve en önemlisi de  hafif olmanın tadına varın ! Sonrasında bu keyfi yaşayın..

 

saglikli-yasam-leziz-vegan-yemekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ