Reklam
Reklam

Sütün Cilde Faydaları

  • 24 Ocak 2018
  • Sütün Cilde Faydaları için yorumlar kapalı
  • 150 kez görüntülendi.

SÜTÜN CİLDE FAYDALARI

 

Başta kadınlar olmak üzere birçok insan cilt bakımına oldukça zaman va para ayırır. Günlük temizlik ve bakımlar cilt için çok önemlidir diyebiliriz. Pahalı cilt ürünlerinin yerine evde uygulayabileceğiniz minik tüyolarla cildinize hak ettiği değeri verebilirsiniz. İstenmeyen sivilceleri, cilde oluşan donukluk ve lekelere karşı, cildin ölü halini canlandırmak için size süper bir fikrimiz var. Çocuklarımıza günlük olarak verdiğimiz süt, cildin en büyük arkadaşıdır.  Sütün cilde faydalarını hemen siz değerli okuyucularımızla paylaşalım. Aynı zamanda sütün ciltte kulanım alanlarını öğrenmek için sayfamızı takip edebilirsiniz.

  • Cildi yumuşatır. Gerilen ve canlılığını kaybeden cilt süt ile kendini bulacak.
  • Ölü cilt hücrelerini canlandırır. Mucizevi besin süt, farklı nedenlerden dolayı solan cildin dengesini geri kazandırır.
  • Tıkanmış gözeneklerin açılmasına süt en doğal üründür. Sivilce ve siyah noktaları gidermek için bir pamuğa dökülen süt direkt olarak kullanılır. Düzenli kullanımdan sonra farkı göreceksiniz.
  • Özellikle yaz aylarında yaşanan güneş lekelerine sütü rahatlıkla tavsiye edebiliriz. Sütün rahatlatıcı etkisi bu kez yüzünüzde oluşan güneş yanıklarına çok iyi gelecek.
  • İstenmeyen ve yanlışlıkla fazla bronz aşıldığında yine sütün kapısını çalabiliriz. Bronzluk giderici özelliği ile cildinizin renk tonunu doğal ama etkili olan süt yöntemi ile açabilirsiniz.
  • Cildinizde oluşan birçok sorunun tek savaşçısı olarak gösterilen sütün her etkisi karşısında şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz.

-1024x540

 

Sütün İçeriğinde Yer Alan Bileşenler

Sütün cilde faydalarını sıraladıktan sonra bu kadar etkili olan bir besinin içeriğini de aktarmazsak olmaz dedik. Sütün içinde bulunan bileşenler ve vitaminler;

D Vitamini: Cildi genç tutar. Parlamasına yardımcı olur. Yaşa bağlı olan çizgileri derinleşmeden gerginleşmesine sebep olur.

A Vitamini: Cildin pul pul kuruyup soyulmasına engele olur. Özellikle kış aylarında sütün içerisinde bulunan A vitamini cilde nem kazandırır.

B6 Vitamini: Cildi nemlendirir. Cildin ışıldamasını sağlar.

Selenyum: Güneşin yaydığı ve direk cilde etki yaptığı zararlı ışınlardan koruma görevi yapar. Sütün içerisinde yer alan Selenyum cildi güneşin zararlı ışınlarından korur.

Magnezyum: Cildin yaşlanmasını önleyen bir bileşen sütün içerisinde eyer alarak insanlığa sunulmuştur.

Kalsiyum: Kolajen üretimini arttırır. Cildin daha elastik olmasını sağlar. Sütün cilde olan faydaları arasında bu bileşenin rolü oldukça büyüktür. Cilde dinamiklik katması asla küçümsenmemesi gereken bir durumdur.

B12 Vitamini: Ciltte oluşan pürüzleri düzleştirir. Cildin rengini daha aydınlatıcı olmasını sağlayan bir vitamin grubudur.

Protein: Daha güçlü ve kırışık olmayan bir cilde kavuşmanızı sağlar. Dokuları onarır.

Laktik Asit: Kuru ciltleri gereken nemi kazandırır. Süt cildin su ihtiyacını karşılar.

 

Sütün cilde faydalarını öğrendikten sonra asla yanınızdan ayıramayacaksınız. Sütü bir pamuğa dökerek direk olarak cildinize uygulayabilirsiniz. Ayrıca süt ile cildinizi yıkayabilirsiniz. İçerdiği tüm bu bileşenler cildinizin istediği özelliği geri verir. Cildiniz kuruysa nemi, bronzluğu fazla ise renk tonunu açarak istediğiniz cilde kavuşmanızı sağlar.

Severek içtiğimiz sütün cilde olan faydaları sayesinde güzelliğinize güzellik katacaksınız.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ