Reklam
Reklam

Soda ve Limonun 9 İnanılmaz Faydası

  • 23 Şubat 2018
  • Soda ve Limonun 9 İnanılmaz Faydası için yorumlar kapalı
  • 10.060 kez görüntülendi.

Soda ve Limonun 9 İnanılmaz Faydası

Soda ve limon suyunun kombinasyonu, vücudun zehrini özümseme, pH seviyelerini dengeleme, sindirimi iyileştirme , bağışıklık sistemini güçlendirme, kalp sağlığına yardımcı olma , cildi korumak, karaciğerin iyileşmesi ve kronik hastalığı önleme gibi çeşitli sağlık yararları içerir.

Son yıllarda popülerlik kazanan sayısız sağlıkla ilgili çözümler var, ancak kabartma tozu ve limonun kullanımı doğal sağlık çevrelerinde yıllara dayanıyor . Tek başlarına, bu iki maddenin bol miktarda sağlıklı etkisi var, ancak kombine edildiğinde, genel sağlığınız üzerinde daha etkileyici bir etkiye sahip olabilirler. Başlangıç olarak, Citrus limon meyvesinden gelen taze sıkılmış bir limonun suyu, C vitamini ve diğer antioksidanlar açısından yüksektir ve vücudun bağışıklık sistemi sağlığı ve diüretik etkileri ile yakından ilişkilidir. Limonlar yüksek ihtiva konsantrasyonlarını ait mineraller ve vitaminler, bu suyu lezzetine rağmen son derece pişirme ve alternatif sağlık tedavileri için popüler hale getirir.

Bir başka deyişle, pişirme küspesi, pek çok mutfak uygulamasına rağmen teknik olarak bir ilaç olarak kabul edilen sodyum bikarbonat için yaygın bir addır. Pişirme soda’sının alkalize edici etkisi çok iyi biliniyor, bu yüzden pek çok kişi bunu asidoz riskinizi azaltabileceğinden ve sindirim ve mide yanması problemleri için kullanıyorsa vücutta dengesiz bir pH seviyesine eşlik eden birçok yan etki.

Bununla birlikte, diğer ilaçlarla etkileşim kurabileceğinden ve herkes için tavsiye edilmeyebileceği için, sağlık rejimine kabartma tozu eklemeden önce doktorunuzla veya bir tıp uzmanıyla konuşmanız önemlidir.

Tarif: Pişirme Soda & Limon Suyu İçeceği

Bir fırın soda ve meyve suyu yarım limondan bir bardak maden suyuna ekleyerek bir kabartma tozu ve limon suyu kaynatma işlemi yapabilirsiniz. En iyi etkileri elde etmek için sabahları boş bir midede içtiğinizden emin olun ve bütün gün etkinin tadını çıkarın! Bir sindirim yemeğiyle karıştırılırsa, vücuda hızla çalışamaz ve etkili olmayacaktır.

limonlu-soda-kac-kalori ansiklopedikya

Soda Ve Limon Suyu Faydaları

Pişirme şeklinde soda ve limon suyunun içilmesi, daha iyi metabolik fonksiyon, daha dengeli pH seviyeleri, daha sağlıklı bir bağırsak, daha düşük kronik hastalık ve kanser riski, gelişmiş kalp sağlığı ve daha güçlü bir bağışıklık sistemi içerir.

Dengeli pH Düzeyleri

İnsanlar vücuttaki asit seviyelerinin azaltılmasının önemini gözden kaçırmaz, ancak dengeli bir pH’ın korunması genel sağlık için çok önemlidir. Sodyum bikarbonat , asit düzeylerini düşürebilen, mide ekşimesi ve hazımsızlık gibi şeyleri azaltan, aynı zamanda vücudu alkalin seviyede tutan, hastalık ve patojenler vücutta tutulmayı zorlaştıran alkalileştirici bir madde olarak bilinir. Benzer şekilde, limonlardaki sitrik asit aslında sindirildiğinde alkalize edici bir etkiye sahiptir.

Kilo Kaybı

Pişirme soda ve limon suyu ve kilo kaybı arasında doğrudan bir bağlantı yoktur, ancak pişirme soda egzersizleri sırasında daha fazla enerji ve dayanıklılık sağlayabilir ve metabolizma artırmak için kanıt bulunmaktadır . Her ne kadar kilo kaybı ikincil etkilerinin olacağı, kaynatma ile kilo kaybı çabaları yardımcı olmak için yine de mümkündür.

Temizleme Özellikleri

Limon suyu, uzun süredir diüretik bir madde olarak bilinir ve vücudun idrarını tahriş edebiliyor, böylece aşırı toksinleri, tuzları , yağları ve suyu atıyor. Böbrekler için bu çok iyi bir haber, çünkü bu organlar üzerindeki baskı ve baskıyı azaltabilir ve vücudunuzun toksisitesi düşük seviyede olmasını sağlar.

Diş Bakımı

Geleneksel olarak, birçok kişi dişleri beyazlatmak için bu kombinasyonu kullandı ancak aşındırıcı doğa dişlere zararlı olabilir. Başlangıçta diş lekelerini azaltabilir ve ağızda daha düşük asidite seviyeleri olabilir, ancak bu kaynatmayı bir diş macunu olarak kullanmaktan daha güvenli yollar vardır.

Geliştirilmiş Sindirim

Pişirme soda ve limon suyu kombinasyonu, harika bir antasit gibi davranır ve hazımsızlık, aşırı gaz , şişkinlik, kramp ve mide ekşimesi belirtilerini hızla azalttığı bilinir. Bağışıklık sisteminin kritik bir unsuru olan bağırsaktaki iltihaplanmayı önleyerek limon suyu ve kabartma tozu bağırsağınızın sağlığını önemli ölçüde artırabilir.

Kalp Sağlığı

Araştırmalar, içme suyunun, kabartma tozu ile karıştığını “kötü” kolestrol seviyelerini düzenleyebildiğini ve ateroskleroz şansınızı azaltabilecek HDL kolesterol düzeylerini iyileştirebildiğini ve dolayısıyla inme ve kalp krizi riskinizi düşürdüğünü gösterdi.

Cilt Bakımı

Limon suyu, sitrik asitte olduğu kadar, oksidatif stresini azaltabilen ve vücuttaki serbest radikallerin olumsuz etkilerini önleyebilen diğer kritik antioksidanlar açısından da oldukça yüksektir . Bu cilt için özellikle iyi ve yaşlanmanın belirtilerini yavaşlatabilir, kırışıklıkların görünümünü azaltabilir ve cildinize sağlıklı bir parlaklık verebilir.

Kanseri Önleme

Limon suyu ve kabartma tozu’nun en tartışmalı kullanımlarından biri, kanser üzerindeki potansiyel etkisidir. Özellikle limon suyu kanserojen hücrelere karşı çok etkili bulunmuştur ve vücutta oksidatif stresin azalmasıyla kanser riskiniz önemli ölçüde azalır.

Güçlendirilmiş Bağışıklık Sistemi

Limon suyunun antimikrobiyal etkileri çok iyi bilinmekte olup, bağırsakta ve vücudun diğer bölümlerinde patojenler ve hastalık gelişmesini önleyebilir . Ayrıca, ancak vücudun alkalinitesini arttırmak, pudra ekmeği sayesinde, hastalığın geliştiği bilinen asidik koşulları önlüyorsunuz.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:  Bahsettiğim gibi, kabartma tozu vücutta oluşturabilir alkalin koşullar oldukça güçlüdür ve kabartma tozu bir ilaç olarak kabul edilir. Bu doğal çareyi denemeden önce, doktorunuzla veya tıbbi profesyonelle konuşmak akıllıca olacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ