Reklam
Reklam

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

  • 16 Haziran 2016
  • 262 kez görüntülendi.

MİDE BULANTISINA NE İYİ GELİR?

Çoğu insanın her zaman karşılaştıkları bir sağlık sorunu olan mide bulantısına ne iyi gelir? Özellikle çocuklarda sıklıkla karşılaşılan mide bulantısı nasıl geçer?

Mide bulantısı çok sıkıntılı bir sorundur. Günlük iş aktivitelerimizi bile etkileyen Mide bulantısını geçirmek için doğal yöntemler vardır.

Mide bulantısına iyi gelen yiyecekleri sıralayalım.
Elma: Lif bakımından çok zengin olan elma mide bulantısına çok iyi gelir. Vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olduğu için bulantıyı geçirir.

elma mideye iyi gelir mi
Limon: Mide bulantısı deyince ilk akla gelen limondur. Limon ekşimsi tadı ve kokusuyla mideyi rahatlatarak bulantıyı geçirir. Özellikle bayanlar hamilelik dönemlerinde limonu çok tüketirler.

limon mideye iyi gelir mi
Nane: Özellikle taze nane çayı demlenerek mide bulantısı tedavisinde kullanılabilir. Ya da Bir parça taze nane yaprağını çiğneyebilirsiniz. Kuru naneyi ise limonla bir miktar su eşliğinde kaynatılarak içilebilir. Mideyi rahatlatma özelliği bulunmaktadır.

nana mideye iyi gelir mi
Zencefil: Mide bulantısı için günde 3-4 fincan zencefil çayı içebilirsiniz.

zencefikl mideye iyi gelir mi
Tavuk suyu: Mide bulantısı rahatsızlığı yaşayan insanların bir bardak tavuk suyu içmeleri önerilir. İçeceğiniz tavuk suyu ile mide bulantınızı azaltabilirsiniz.
Sırt üstü uzanmak: Mideniz bulanıyorsa ve uygun bir mekândaysanız sırt üstü uzanmanız mide bulantınızı azaltabilir. Sizin rahatlamanızla beraber midenizde rahatlayacaktır.
Atıştırmalıklar: Boş olan mide bulantı yaparak sizi rahatsız edebilir. Ufak tuzlu kraker gibi atıştırmalıklarla midenizi rahatlatıp mide bulantısını kesebilirsiniz.
Yürüyüş: Açık ve güzel bir havada kısa yürüyüşler yapmak mide bulantınızı giderip rahat bir nefes almanızı sağlar. Bu yürüyüşler sayesinde mide bulantınızı hafifletebilirsiniz.
Kuruyemiş: Protein eksikliğinden kaynaklı mide bulantısı yaşadığınız düşünüyorsanız fındık, fıstık gibi kuruyemişler tüketerek mide bulantınızı azaltabilirsiniz.
Su: Su temel besin kaynağıdır. Vücutta eksilen su mide bulantısı rahatsızlığı yapabileceğinden dolayı su tüketiminize dikkat edin. Mide bulantısı sorunu yaşadığınız anlarda bolca su içmeyi ihmal etmeyiniz.
Demlikle taze nane çayı demlenerek mide bulantısı tedavisinde kullanılabilir. Ya da Bir parça taze nane yaprağını çiğneyebilirsiniz. Kuru naneyi ise limonla bir miktar su eşliğinde kaynatılarak içilebilir. Mideyi rahatlatma özelliği bulunmaktadır.
Zencefil: Mide bulantısı için günde 3-4 fincan zencefil çayı iyi gelen gıdalar arasında yerini almakta.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ