Reklam
Reklam

Kilo Vermek İçin En İyi 9 Çay

  • 10 Şubat 2018
  • Kilo Vermek İçin En İyi 9 Çay için yorumlar kapalı
  • 99 kez görüntülendi.

Kilo Vermek İçin En İyi 9 Çay

Kilo vermek için önerebileceğimiz çayları tüketebilirsiniz. Kilo verme konusunda ciddi iseniz, diyet kısıtlamalarını ve egzersiz rejimini tamamlamak için mükemmel bir yöntem çay içmektir. Çay, nasıl kurutulduklarına ve hazırlandıklarına dayanılarak birçok farklı çeşitte bulunur, ancak gerçek çayın çoğunluğu başta Çin ve Hindistan olmak üzere Asya’ya özgü olan Camellia sinensis bitkisinden gelir. Çay, son derece güçlü bir içecektir. Çünkü şeker hastalığı ve kalp sağlığı, enerji seviyeleri ve kilo kaybına kadar bir çok sağlık sorununa yardımcı olabilir. Metabolizma, belli çayların etkilerini daha çabuk kavrar ve vücuda yararını kısa sürede gösterir. Kilo verirken içilen çaylar sağlığa da pek çok yararı vardır.

Kilo Vermek İçin En İyi Çay Listesi

Kilo kaybı için en iyi çaylar şunlardır; Yeşil çay , beyaz çay , zencefil çayı, pu-erh çay, Oolong çayı , siyah çay , zerdeçal çay, ebegümeci çayı , rooibus çay ve nane çayıdır.

yeşil çay ansiklopeidkya

Yeşil Çay

Bu popüler çay veçeşitleri, vücudun metabolizmasını uyardığı bilinen yüksek seviyelerde flavonoidler, kafein ve diğer antioksidanlara sahiptir. Bu, sağlıklı bir diyet ve düzenli egzersiz ile birlikte kullanıldığında kilo verme çabalarına yardımcı olabilen yağ yakma sürecini hızlandırmaya yardımcı olmaktadır. Yeşil çay ile sağlıklı ve hızlı kilo verebilirsiniz.

puergh çy ansiklopeidkya

Pu-erh Çay

Bu belirli çay tipinde yapılan çalışmaların bazıları, enzim uyarıcı etkilerinin vücudun yağ hücrelerinin boyutunu küçültebildiğini ve vücudunuzun bunları kullanışlı enerjiye metabolize etmesini kolaylaştırdığını  ve kilo kaybına önemli ölçüde katkıda bulunduğunu göstermektedir.

siyah-cay ansiklopedikya

Siyah Çay

Çoğu insanın raflarında belki de en yaygın çay türü olan siyah çay çok farklı isimlerle gelir ve diğer metabolizma uyarıcı bileşiklerle birlikte kafein içerir. Bu, vücudun pasif yağ yakılmasına yardımcı olabilir; bu, egzersiz yapmadığınız zamanlarda daha çok kalori ve yağ yakabileceğiniz anlamına gelir.

oolong-tea-_-diyetplus ansiklopeidkya

Oolong Çayı

Bu çay içerisindeki bu yüksek miktarlarda bulunan kateşinler ve polifenolik bileşikler vücudun yağ hücrelerini metabolize etme yeteneğini geliştirebilir, bu da daha hızlı yağ yakabilmeniz anlamına gelir. Ayrıca, bu çay, metabolik bozukluğa katkıda bulunan, kilo kaybına neden olan faktörlerden biri olan kan basıncını düşürmekle bağlantılıdır.

beyazcay3 ansiklopedikya

Beyaz Çay

Bu etkileyici çay, iki farklı yoldan kilo vermeye yardımcı olmak için çalışır. Beyaz çay, vücudun tükettiği yağ yakma yeteneğini geliştirirken, vücudun yağ emmesini engellediği için siyah ve yeşil çaylardan biraz farklıdır . Beyaz çayın bu iki yararı, kilo verme konusunda size her zaman yardımcı olacaktır.

roobis çay ansiklopedikya

Rooibos Çayı

Bu çay, kilo kaybına yardımcı olmak için benzersiz bir şekilde hareket eder. Her şeyden önce, rooibos vücudundaki açlık hissini tetikleyen hormonları bastırır. Bu,  atıştırmayı ve aşırı yemeyi azaltabilir ; bu da kilo vermenize yardımcı olacaktır. Ayrıca genel sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olan bu çayın kan basıncını ve kolestrolü düşürücü etkileri vardır. Günde 2 fincan tüketmeniz yerinde olacaktır.

zencefil-cayi ansiklopedikya

Zencefil Çayı

Bu bitki çayı, metabolizmanın teşvik edici özelliklerinin yanı sıra, ısınan nitelikleriyle de bilinir. Çalışmalar, bu çayın düzenli tüketiminin , dolaşımı arttırma ve yağ yakma yeteneğini arttırma ve besleyici alımını iyileştirme özelliği nedeniyle kilo verme çabalarına yardımcı olabileceği kanıtlanmıştır.

Hibiskus Çayı

Hibiscus Çay

Çikolatalı çay iştah bastırma yeteneğine sahip olduğunu ve onun tatlılığının yemek yemeyi durdurmayı kolaylaştırdığını ve böylece kalori alımınızı azalttığınızı ve kilo vermenize yardımcı olduğunu iddia eden kişiler var olacak.

zerdecal-cayi ansiklopedikya

Zerdeçal Çayı

Dünyadaki en güçlü baharatlardan biri olan zerdeçal, metabolizmayı uyarabilme, sindirmeyi geliştirme ve dolaşımı artırabilme yeteneğine sahiptir . Tüm bunlar vücudunuzun yağları daha verimli metabolize etmesine yardımcı olan yeteneğiyle birleştirilir.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ