Reklam
Reklam

Kaş ve Kirpik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

  • 27 Ocak 2016
  • 710 kez görüntülendi.

KAŞ VE KİRPİK BAKIMI NASIL OLMALIDIR?

kaş ve kirpik bakımı

Çeşitli sebeplere bağlı olarak kaş ve kirpikler istemeyen bir şekilde dökülmektedir. Kaş ve kirpik bakımı nasıl olmalıdır? Sorusuna bu yazımınızda cevap bulmaya çalışacağız.

Kaş ve kirpiklerimiz en çok stresten kayba uğrarlar. Kullanılan kozmetik ürünler de dökülmelerine sebep olur. Bu sebepten dolayı makyajınızı her akşam mutlaka temizlemeniz gerekir. Kadınlar bakımlarına çok önem verirler. Kaş ve kirpik bakımını genelde atlarlar.Ancak kirpiklerde saç gibi uzarlar ,dökülürler ve kırılırlar.Yay gibi kaşlara ok gibi kirpiklere sahip olmak istiyorsanız.Onlara gereken ilgi ve alakayı göstermelisiniz;)  Hint yağı, Tatlı Badem yağı (acı badem yağı tercih etmeyiniz), Kakao yağı, Zeytin yağı, ceviz yağı, fındık yağı ve susam yağının  güzellik üzerindeki etkilerini kanıtlamışlardır.İnce,temiz bir fırça yardımı ile yada kullanmadığınız boş bir rimel kabına bu yağlardan koyarak kirpiklerinize ve kaşlarınıza güvenle kullanabilirsiniz.Bu işlemi haftada en az iki kere yapın.Kaş ve kirpiklerinizin ne kadar güçlendiğini fark edeceksiniz.

Kirpiklerimi çok kısa diyorsanız onun içinde bir tarifim var sizlerle paylaşabileceğim.

  • Bir bardak suyu kaynatalım içine bir çay kaşığı Hint Yağı ve Bir tatlı kaşığı kakao yağını koyup bir kenara alalım. Yine önceden kaynatılmış suyun üzerine koyalım ve koyulaşıp krem kıvamına gelene kadar karıştıralım.Bu karışım soğuduktan sonra akşamları yatmadan önce kirpik diplerimize sürelim. Bir hafta sonunda kirpiklerinizin uzadığını göreceksiniz.

 

 

Yılan yağıda kirpik ve kaş bakımında kullanılan yağlar arasına girmiştir.Sanıldığı gibi yılan yağı yılandan elde edilmemektedir.

 

Evde kendiniz hazırlayabileceğiniz kirpik bakım kürleri şöyle:

  1. 1 çay kaşığı tatlı badem yağı ve 1 çay kaşığı Hint yağını karıştırarak oluşturduğumuz gürleştirici kür.
  2. 1 çay kaşığı Hint yağı ve 1 tatlı kaşığı kakao yağı ile hazırladığımız uzatıcı kür.
  3. 2 damla ceviz yağı ve 3 damla fındık yağını karıştırarak hazırladığımız güçlendirici kür.
  4. 1 çay kaşığı badem, bir çay kaşığı fındık1 çay kaşığı zeytinyağı ile hazırladığınız kürde kirpiklerinizi güçlendirecektir.


KİRPİK DÖKÜLMESİ NEDEN OLUR?

kirpik dökülmesi

Kirpik dökülmesinin nedenleri arasında en yaygını göz ovuşturmasıdır. Ayrıca makyaj uygulamalarında ve gözleri ovuşturmada göz kapaklarına uygulanan mekanik kuvvetin etkisi ile kirpik dökülmelerine neden olabilmektedir. Ayrıca kaza, yanma ve yaralanma gibi etkiler, bazı sinirsel ve sistemik rahatsızlıklar, beslenme bozukluğu vitamin ve mineral eksiklikleri de kirpik dökülmesine neden olabilmektedir.

KAŞ DÖKÜLMESİ NEDEN OLUR?

Bir insanda ortalama 600-700 kaş teli bulunmaktadır. Bazı insanlar gür bazı insanlar daha seyrek kaşlara sahip olurlar. Kaşlarda saçlar gibi bazı nedenlere bağlı olarak dökülürler. En çok dökülme bayanlarda meydana gelir. Bayanlar kaşlarına daha çok müdahalelerde bulunduğundan örneğin; kaş kontörü, kaş kaldırma kaş dökülmeleri gözlenir. Kaş dökülmelerinin sebepleri;

1. Stres
2. Yetersiz ve dengesiz beslenme
3. Mantar enfeksiyonları
4. Yan etkisi olan ilaçlar
5. Troid hastalıkları
6. Kaş bölgesinde çarpmalar ve yaralanmalar
7. Hormon seviyesindeki değişiklikler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ