Reklam
Reklam

Kaş ve Kirpik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

  • 12 Şubat 2016
  • 639 kez görüntülendi.

KAŞ VE KİRPİK BAKIMI NASIL OLMALIDIR?

Woman's Face

Çeşitli sebeplere bağlı olarak kaş ve kirpikler istemeyen bir şekilde dökülmektedir. Kaş ve kirpik bakımı nasıl olmalıdır? Sorusuna bu yazımınızda cevap bulmaya çalışacağız.

Kaş ve kirpiklerimiz en çok stresten kayba uğrarlar dökülmeler olur. Kullanılan kozmetik ürünler de kaş dökülmesine, kirpik dökülmesine sebep olur. Kaş dökülmesi ve kirpik dökülmesini önlemek için makyajınızı her akşam mutlaka temizlemeniz gerekir.

Kadınlar kişisel bakımlarına çok önem verirler ama kadınlar kaş bakımı ve kirpik bakımını genelde atlarlar. Ancak kirpiklerde saç gibi uzarlar ,dökülürler ve kırılırlar. Yay gibi kaşlara ok gibi kirpiklere sahip olmak istiyorsanız kaş bakımı ve kirpik bakımını düzenli yapıp onlara gereken ilgi ve alakayı göstermelisiniz 😉

Kaş Bakımı ve Kirpik Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Hint yağı, Tatlı Badem yağı (acı badem yağı tercih etmeyiniz), Kakao yağı, Zeytin yağı, ceviz yağı, fındık yağı ve susam yağının  güzellik üzerindeki etkilerini kanıtlamışlardır. İnce, temiz bir fırça yardımı ile ya da kullanmadığınız boş bir rimel kabına bu yağlardan koyarak kirpiklerinize ve kaşlarınıza güvenle kullanabilirsiniz. Bu işlemi haftada en az iki kere yapın.Kaş ve kirpiklerinizin ne kadar güçlendiğini fark edeceksiniz.

Kirpik Uzatma Yolları

Kirpiklerimi çok kısa diyorsanız onun içinde bir tarifim var sizlerle paylaşabileceğim. Kirpik uzatmak için;

  • Bir bardak suyu kaynatalım içine bir çay kaşığı Hint Yağı ve Bir tatlı kaşığı kakao yağını koyup bir kenara alalım. Yine önceden kaynatılmış suyun üzerine koyalım ve koyulaşıp krem kıvamına gelene kadar karıştıralım.Bu karışım soğuduktan sonra akşamları yatmadan önce kirpik diplerimize sürelim. Bir hafta sonunda kirpiklerinizin uzadığını göreceksiniz.

Yılan yağıda kirpik ve kaş bakımında kullanılan yağlar arasına girmiştir.Sanıldığı gibi yılan yağı yılandan elde edilmemektedir.

Kirpik Uzatma Kürü

Evde kendiniz hazırlayabileceğiniz kirpik bakım kürleri şöyle:

  1. 1 çay kaşığı tatlı badem yağı ve 1 çay kaşığı Hint yağını karıştırarak oluşturduğumuz gürleştirici kür.
  2. 1 çay kaşığı Hint yağı ve 1 tatlı kaşığı kakao yağı ile hazırladığımız uzatıcı kür.
  3. 2 damla ceviz yağı ve 3 damla fındık yağını karıştırarak hazırladığımız güçlendirici kür.
  4. 1 çay kaşığı badem, bir çay kaşığı fındık1 çay kaşığı zeytinyağı ile hazırladığınız kürde kirpiklerinizi güçlendirecektir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ