Reklam
Reklam

Kas Krampları Ve Sebepleri

  • 22 Şubat 2018
  • Kas Krampları Ve Sebepleri için yorumlar kapalı
  • 69 kez görüntülendi.

Kas Krampları Ve Sebepleri

İster aktif biri olun ya da olmayın, herkes hayatının bir noktasında bir kas krampı yaşıyor. Bunlar genellikle sporcular için veya kas kramplarından muzdarip olanlar için genellikle kısa süreli sıkıntı olsa da, neden ve niçin meydana geldiğini ve doğal olarak bunları tedavi etmenin en iyi yollarından bazılarını anlamak önemlidir.

Kas Krampları Nedir?

Düzenli egzersiz ve aktif bir yaşam tarzı genel sağlık için çok önemlidir. Uyguladığınız fiziksel egzersizleri üstlenmeniz için uygun durumda değilseniz kendinize zarar verebilirsiniz. Kas krampları, vücudunuzun üzerine yerleştirdiğiniz fiziksel talepleri karşılamaya pek hazır olmadığının ilk işaretidir. Bu kramplar herhangi bir kas grubunda olabilir, sadece kollar ya da bacaklar değil, aynı temel şeylerden kaynaklanmaktadır. Bir kramp aldığınızda, istemsizce kasılan kasınızdır ve genellikle geçici olmakla birlikte, bir süre kasınızı kullanmayı engelleyebilir. Çoğu vakada, kasların çok fazla kullanılması, kasın sindirilmesi veya dehidrasyona neden olabilir. Bununla birlikte, kronik kas kramplarının ciddi olmasının nedeni, altta yatan bir tıbbi durumun çok daha tehlikeli olabileceğini gösterebilmesidir. Bazı kas krampları sinir sıkıştırması, yetersiz veya tıkanmış kan kaynağı veya mineral eksikliklerinden kaynaklanabilir. Konuşulmazsa, bu sorunlar ağrılı kramplarla birlikte devam edecektir.

Kas kramplarının genellikle kullanılan “fleksiyonda” rahat seviyesinin ötesinde yukarı kramp ve acı sıkılaştırır. Kendini açıklayıcı yerine kas kramp taşımaktadır. Derinin altında keskin bir ağrı ve sert, bükülmüş bir doku hissedeceksiniz. Dokunduğunda veya bastırıldığında alan ihale edilebilir. Çoğu zaman, kas krampları doğal ilaçlarla çözülebilir ya da germe egzersizleri, ancak bazı durumlarda, bir doktora görünmeniz önemlidir. Örneğin, kas kramplarınıza düzenli olarak maruz kalmaları ya da kramp çevresindeki alan şişerse ya da renk değişirse, sıkı bir egzersiz yapılmazsa. Çoğu normal durumda, kas krampları, aşağıda ayrıntılı olarak açıklanacak bir dizi etkili ev yardımıyla kontrol edilebilir.

Kas Krampları için Ana Telafiler

Kas kramplarını gidermeye yardımcı olan birçok ev ilaçları vardır. kalsiyum içeren yeşil yapraklı gibi zengin ürünler peynir , badem ve balık, ısıtma pedleri, karanfil yağı , turşu suyu ve E vitamini kas krampları için en etkili ilaçlar bazılarıdır.

kramp-large ansiklopedikya

Kalsiyum

Vücuttaki en önemli minerallerden biri kalsiyumdur. Kemik mineral yoğunluğundan sinir sisteminin işleyişine kadar, kalsiyum tüm faaliyetlerimizde kilit rol oynamaktadır. Kas krampları açısından birçok uzman, kalsiyum eksikliğinin bu koşulların büyük bir kısmından sorumlu olduğuna inanıyoruz, çünkü kalsiyum eksikliği kas kontrol ve hareketini uygun şekilde engelliyor. Kalsiyum bakımından zengin gıdalar arasında yapraklı yeşil, peynir, badem ve balık bulunur.

Elektrolitler

Bu önemli minerallerin insan vücudundaki sıvı transferi ve kas hareketi için çok önemli olduğu için, birçok enerji içeceğinin elektrolit varlığının reklamını yapmasının iyi bir nedeni vardır. Kas kramplarıyla ilgili iki primer elektrolit potasyum ve magnezyumdur, bu nedenle kronik kas kramplarından muzdarip olursanız, bu besinlerden yoksun olma şansınız yüksektir. Magnezyum fıstık , fasülye ve tahıllarda bulunurken, potasyum muz ve kantalp erişilebilir.

Wintergreen Yağı

Kas kramplarını hızla ortadan kaldırmak isterseniz, en iyi topikal uygulamalardan bir tanesi kışlak yağı biçiminde gelir. Bu yağı cildinize yayarsanız ve cilde emilmesine izin veriyorsanız, aktif maddeler deriye emilir ve kasın ağrısı ve iltihaplanmasını olumlu şekilde etkiler ve krampın gevşemesine yardımcı olur. Bu yağı, oldukça güçlü olduğu halde çok etkili olduğu için az miktarda kullanın.

Isıtıcı Yastık

Bir kas krampından etkilenen bölgeye ısıtma yastıkları uygularsanız, alana kan akışı oluşturabilir, bu da dokuları yeniden oksitleyip hidratlayarak krampın gerginliğini azaltır. Isıtıcı yastıklar, özellikle krampı takip eden ilk birkaç saat içerisinde buzla değiştirilmelidir, özellikle uzun süre devam eder.

Elma Sirkesi

Elma şarabı sirkesi  farklı vücut için yararları ve optimize etmek ciltte azaltılmış gelen her şey için kullanılır.. Bununla birlikte, elma sirkesi de potasyum bakımından zengindir ve bu da kas kramplarının salınması için gereklidir. Potasyum, sıvı dengesi ve vücut içinde taşınması için önemlidir. Bu nedenle küçük miktarlarda elma sirkesi tüketilmesi, vücudun bu sıkışık kaslarındaki gerginliği azaltma kabiliyetini artırabilir.

Karanfil Yağı

Düzenli olarak kas krampları çeken insanlar için güçlü anti-inflamatuar ilaçlar önerilir, ancak başka bir alternatif, anti-inflamatuar maddeleri kramp yerine, örneğin karanfil yağı gibi doğrudan uygulamaktır. Sadece karanfil yağındaki aktif maddeler etkilenmiş dokulardaki şişmeyi azaltmakla kalmaz aynı zamanda analjeziktirler, bu nedenle ağrınızı azaltır.

Germe

Çoğu kez, insanlar kaslarını zorlarken kaslarında kramp oluşur ve hiçbir daha hızlı bir kas zorlamasına yardımcı olur . Bununla birlikte, gerilme, kas krampının tedavisi olabilir, çünkü kramp bölgesine kan akışı oluşturur. Krampın basıncını ve gerginliğini hafifletir. Bu nedenle gerdirme hem bir önleme tedbiri hem de etkili bir tedavi yöntemidir.

E Vitamini

İnsan sağlığının birçok farklı yönünü etkilediği için, E vitamini üzerine birçok farklı çalışma yapılmıştır. O kas krampları gelince, vitamin E önerilir. Çünkü o çok zor kas krampları meydana için yapabilirsiniz atardamarları yoluyla kan akışını artırmak için gösterilmiştir.

Su

Muhtemelen dehidrasyon kas krampının en yaygın sebebidir. Kaslarınız kendilerine gönderilen uygun miktarda su alamadım zaman, bunlar mümkün işlev ve onlar bir kramp neden kilitlemek. Sisteminizi su ile yıkmak, özellikle bir sonraki çare ile birleştirildiğinde bir kas krampını ortadan kaldırmak için hızlı ve güvenilir bir yoldur.

Basınç

Bir kas krampına baskı uyguladığınızda , bu basınç sıklıkla bölgeye daha fazla kan akışı oluşturarak kasın gevşetmesine neden olabilir. Bu nazik bir masaj şeklinde olabilir veya sıkışık kaslara basit bir baskı uygulanır.

Turşu Suyu

Bu tamamen anekdot kanıtından gelmekle birlikte, bir takım sporcular kas kramplarının önlenmesi için turşu suyunun faydalarını övdü. Güya, tuz içeriğinin yüksek olmasına rağmen, enerji ve kan akışı dalgalanması yaratır. Bu çözüm kesin olarak denenebilir, ancak başarılı olması halinde yalnızca bireysel olarak takip edilmelidir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ