Reklam
Reklam

Kan Grubuna Göre Beslenme Şekillerinin Olduğunu Biliyor Musunuz?

  • 23 Aralık 2017
  • Kan Grubuna Göre Beslenme Şekillerinin Olduğunu Biliyor Musunuz? için yorumlar kapalı
  • 400 kez görüntülendi.

KAN GRUBUNA GÖRE BESLENME ŞEKİLLERİNİN OLDUĞUNU BİLİYOR MUSUNUZ?

 

Beslenme her canlı için zorunlu bir ihtiyaçtır. Sağlıklı ve sağlıksız beslenme her canlının kendi elinde olduğunu hatırlatarak, sizlere kan grubuna göre farklılık gösteren beslenme şekillerinden bahsedeceğiz. Her insanın farklı kan grupları olduğundan beslenme modelleri de bu kan gruplarına göre değişiklik gösterir. Beslenme uzmanları bu konuya sürekli açıklık getirerek bazı ipuçları veriyorlar.

Kan grubuna göre beslenme olur mu? demeyin. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki her kan grubuna göre yenilmesi ve yenilmemesi gereken yiyecekler ve beslenme farklılıkları bulunmaktadır. Kan grubunuza göre nasıl beslenmeniz gerektiğiniz bu yazımızda açıkça öğrenme fırsatı yakalayacaksınız.

beslenme-kan-grubu

0 Kan Grubuna Göre Beslenme Şekli

Eskiden gelen bir inanışa göre ilk insanlar vahşi hayvanları keserek yerlermiş. Bu tarz insanların kan grubuna bakıldığında ise “0” grubu olarak açıklandığı gelen bilgiler arasındadır.  Bu bilginin ışığında 0 kan grubuna sahip kişilerin kümes hayvanları ve balıkla beslendiklerini açıkça söyleyebiliriz. Sıfır kan grubuna sahip kişilerin kimyasallardan temizlenmiş hayvanların etiyle beslenmeleri gerekir. Sıfır kan grubu ayrıca et tüketmesi gerekirken, tahıl ve süt ürünlerinden kaçınması gerekir. Baklagil tüketimlerine de dikkat etmeleri gerekir.

AB Grubuna Göre Beslenme Şekli

Bu kan grubu oldukça nadir rastlanır. A ve B kan grupları için önerilmeyen yiyecekler bu kan grubu içinde yasaklanmıştır. AB kan grubuna sahip kişiler et ve et ürünlerini tüketmekten kaçınmaları gerekir. Daha çok sebze yemeleri söylenir. Eti seven kişiler ise aynı zamanda sebzeyi de yanına eklemelidir. Deniz ve süt ürünlerini rahatlıkla yiyebilirler. İstedikleri meyveyi tüketebilirler. Kırmızı eti ve mısırı sınırlı şekilde yemelerini öneririz.

B grubuna Göre Beslenme Şekli

Himalaya bölgesinde ilk kez ortaya çıkan bu grup sebze ile hayatlarını geçirmeleri gerekir.  Kanser ve kalp hastalıklarına karşı çok dikkat etmesi gereken bir kan grubudur.  B kan grubuna sahip kişilerin kilo almaları diğer gruplara göre daha çok yatkındır.  Buğday, susam tohumu ve mercimek ten uzak durulması gerekir.  Kısacası bu kan grubu için hayatlarının tam ortasına sebzeleri koymalarında fayda var.

A Grubuna Göre Beslenme Şekli

A kan grubuna sahip kişilerin özellikle vejeteryan yemekler tüketmeleri gerekir.  Bu kan grubuna sahip bireylerin bünyeleri oldukça hassastır. Bu nednele daha hafif ve organik yiyecekler yemeleri birinci kuraldır. Bağışıklık sistemleri çok zayıf olan A kan grubuna sahip kişiler özellikle kanser ve kalp hastalıklarına yakalanma riskleri diğerlerine göre daha fazladır.  Gıdalarına çok dikkat etmeleri  gerektiğini de son kez vurgulamak isteriz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ