Reklam
Reklam

Gribe Ne iyi Gelir?

 • 05 Şubat 2016
 • 372 kez görüntülendi.

GRİBE NE İYİ GELİR?

gribe ne iyi gelir

Kış aylarının en yaygın hastalığı olan grip her yaş grubunu özelliklede çocukları ve yaşlıları oldukça etkilemektedir. Grip hızlı ve kolay bulaşan bir üst solunum yolu hastalığı olup kişileri oldukça etkilemektedir. Grip virüsleri vücuda girdikten sonra birkaç saat sonra bile belirtilerini göstermeye başlar.

Grip basit bir hastalık gibi görünse de insan sağlığını tehdit eden ve ölümle bile sonuçlanan bir hastalık türüdür. Mutlaka önlem gerektiren bir virüstür. Grip virüsünden hastaneye yatışlar ve ölümler çoğunlukla yüksek risk taşıyan kişilerde ortaya çıkmaktadır. Hapşırık ve öksürükle kolaylıkla bulaşan bu hastalık kolayca yayılır. Peki, gripten nasıl korunuruz? Yakalandıysak gribe ne iyi gelir?

 • Gribin tedavi yöntemleri,  virüsün neden olduğu belirtileri ortadan kaldırmaya yönelik olarak uygulanmaktadır. Belirtiler gözlenir gözlenmez tedaviye başlanması oldukça önemlidir.
 • Bol sulu gıdaların tüketilmesi, hastalık süresince olabildiğince fazla dinlenilmesi grip tedavisinde oldukça etkili yöntemlerdendir.Mutlaka bir hekime gözetiminde olmak gerekir.
 • Kesinlikle bilinçsiz antibiyotik kullanılmaması gerekir. Çünkü antibiyotik kullanımı grip için etkili değildir. Halk arasında bu sebepten kullanılan antibiyotikler virüsleri öldürmezler.
 • Tıbbi müdahale yanında gribe fayda sağlayan bazı bitkisel tedavi metotları da vardır. Çoğu hastalığın tedavisinde kullandığımız bal grip, soğuk algınlığı ve nezle virüsüne de karşı çok etkilidir. Ilık suya bir şeker kaşığı bal atarak günde 2-3 kere içmek iyi gelir. Bunun yanında limon suyuna bal katarak tüketmek başta grip olmak üzere soğuk algınlığının neden olduğu hastalıklarına çok fayda sağlamaktadır.
 • Limon, antibakteriyel, antiviral, antifungal özelliklerinden dolayı gripin vücutta neden olduğu  virüs ve semptomları ortadan kaldırmak için görevlidir. Bir bardak ılık suya limon suyu ve bal katarak tüketmeniz aynı şekilde grip hastalığına faydalıdır.
 • Sarımsağın doğal antiviral, antifungal, antiseptik ve antibakteriyel özellikleri grip için harika bir çaredir. Bunun yanında çeşitli grip, nezle ve soğuk algınlığı belirtileri hafifletmeye yardımcı olmaktadır. Grip hastalığı esnasında bir iki diş sarımsak çiğnemek ve daha sonra yutmak grip hastalığına çok iyi gelir.
 • Zencefilin öksürüğe iyi gelmesinin yanı sıra gribe karşıda çok tercih edilen bir bitkidir. Güçlü bir anti-inflamatuar özellikleri yanı sıra zencefil, vücudun ısınmasını ve gevşemesini sağlar. Aynı zamanda, gripin neden olduğu virüsleri vücuttan kovmak için Bir bardak suya taze rendelenmiş zencefil koyun ve kaynatın, soğuduktan sonra limon veya baş katarak afiyetle için. Günde 2-3 bardak içilebilir.Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.
 • Genellikle pek sevilmeyen ve tercih edilmeyen çemen gri be karşı çok etkilidir. Evet, yanlış okumadınız;) Çemenin güçlü antiviral özelliği grip yanında nezle ve soğuk algınlığını tedavi etmeye destekçidir. Bir bardak suyu bir miktar çemen tohumu ekleyerek kaynatın ve soğuduktan sonra süzün ve daha sonra için. 3-4 gün boyunca günde bir kere için.
 • Evinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz buhar tedavisi de işinize yarayacaktır.
 • Grip tedavisinde nane ye yer vermeliyiz. Mikropların kırılmasında gribe bağlı nefes darlıklarına nane çayını önerebiliriz.
 • Birkaç nane yaprağını bir bardak suda kaynatın ve soğuduktan sonra için.

Hiç üşümeden ve gribe yakalanmadan bir kış geçirmeniz dileğiyle…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ