Reklam
Reklam

Gözaltı Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

  • 12 Kasım 2017
  • Gözaltı Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır? için yorumlar kapalı
  • 198 kez görüntülendi.

GÖZALTI DOLGUSU NEDİR?

Güzellik herkes için farklı anlamlar, ifade etse de özellikle kadınlar güzel olabilmek için büyük uğraşlar vermektedirler. İstenmeyen ve can sıkıcı durumlar geliştiğinde ise güzellik uzmanlarının yolunu tutarlar. Yaşa veya cilt tipine göre gözaltı morlukları ve halkaları oluşmaktadır. Bu sorunları gidermek için gözaltı dolgusu yaptırmak gerekebilir. Peki, gözaltı dolgusu nedir? Gözaltı dolgusu nasıl yapılır?

Gözaltında nemsizlik ve gergin cilde bağlı olarak gözaltı morlukları da beraberinde gelmektedir. Gözaltı dolgusu yorgun ve yaşlı cilde uygulanmaktadır.

 Gözaltı dolgusu nasıl yapılır?

Gözaltına ışık dolgusu uygulanarak yapılan bir tedavi yöntemidir. Uygulanacak alan ilk önce antiseptik solüsyon yardımı ile temizlenir.  Temizlenen bölgeye lokal anestezi uygulanarak kapalı kanüller yardımıyla dolgu malzemesi aktarılır. Bu sayede gözaltı kısmında hacim akışı hızlı olmaktadır.  Gözaltı dolgu uygulaması toplam yarım saat sürmektedir. Gözaltı dolgusu uygulandıktan sonra 15 ay süre ile kalıcılığını sürdürmektedir.

 Gözaltı Dolgusunu Kimler Yaptıramaz?

Hamileler

Emziren anneler

Gelişimini tamamlamayan erkek veya kadınlar

 Gözaltı Dolgusu Yaptırırken Nelere Dikkat edilmelidir?

Gözaltı dolgusu plastik cerrahlar ve dermatologlar tarafından uygulanmaktadır.  Gözaltı dolgusu yaptırırken kullanılan malzemelerin kalitesi çok önemlidir.

Güvenilir ve doğru yerleri seçmek gerekir.

Gözaltında oluşan koyu renkleri morlukları ve koyu halkaları yok eden bu uygulama ile birçok kişinin gözaltı kırışıklıkları da yok olmaktadır.

Gözaltı dolgusu yaptırdıktan sonra ilk gün sıcak su banyosu yapılmaması gerekir.  Yapılan işlem sonrasında buz uygulaması yapılır. Göz altı dolgusu yapıldıktan sonra ilk7-8 gün ağır spor yapılmaması önerilmektedir.

Ani değişen mimik hareketlerinden kaçınılmalıdır. Çok fazla gülünmemelidir.

Gözaltı dolgusu uygulaması yaptıran kişiler ilk birkaç gün kafeinli içeceklerden uzak durmalıdırlar.

Gözaltı dolgu uygulaması yaptıracak olan bir birey 3 gün öncesinden alkol tüketimini kesmelidir.

NOT: Gözaltı dolgu uygulaması yapıldıktan sonra o bölgede şişme, morarma ve ciltte renk açıklığı oluşursa sağlık kuruluşuna başvurmak gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ