Reklam
Reklam

Google’ın Yeni Telefonu Pixel ve Pixel XL !

  • 06 Ekim 2016
  • 192 kez görüntülendi.

 Google Pixel  ve Pixel XL

 

Google yeni çıkardığı telefonu Google Pixel ve Google Pixel XL’ın tanıtımını yaptı. ‘’Yeni bir telefona mı ihtiyacın var?’’  , ‘’Yeni gibi yeni?’’ ,  sorularını sorarak tanıtım yapan Google ortaya çıkardığı Pixel ve Pixel XL ile çok iddialı bir duruş sergiliyor.

pixel-pixel-xl-phone

pixel-xl-tanitim

 

Google Pixel ve Pixel XL telefonu  piyasada yer alan bir çok telefona benziyor gibi  görünse de yenilikçi teknoloji anlayışına sahip olan Google, özellikleri ile Pixel ve Pixel XL’da farklı olabilmeyi sağlamış. Teknoloji lideri Google her telefonda olabilecek bir çok standart özelliğe farklı dokunuşlar katarak Google Pixel ve Google Pixel XL ortaya çıkarmış. Bazı özellikleri ise Google’ın çıkardığı Pixel ve Pixel XL’da ilk kez görüyoruz.

google-pixel-phone

Cihaz olarak Pixel  ve Pixel XL aynı özellikleri taşıyor. Google Pixel 5.0 büyüklükte, Google Pixel XL ise 5.5 büyüklükte.  Her iki telefon da cam panel ve alüminyum gövdeden oluşmakta ve Google, Pixel modeli için üç ana renk belirlemiş; siyah, mavi ve gri.

google-pixel-ve-pixel-xl

Google, Pixel ve Pixel XL için akıllı telefon kategorisinde gerek kamera gerek ise görüntü kalitesi olarak en iyi performansa sahip olduğunu iddia ediyor.

google-pixel-xl-camera

Pixel cihazlarının önemli özelliklerinden birisi de depolama alanının sınırsız olması. Fotoğraf, video, mesaj gibi kullanımın fazla olduğu alanlar için Google Pixel sizler için sınırsız depolama alanı sunuyor.

google-pixel-pixel-xl

Google Pixel ve Pixel XL cihazlarında bir diğer önemli özellik ise şarj durumu. Günümüz teknoloji çağında sosyal medyanın kullanımının da etkisiyle kullanıcılar için en büyük sorunlardan birisi de şarj problemidir. Google bu problem için kullanıcıara güzel bir çözüm sunmakta. Şarjınız bittiğinde hızlı şarj edebilme özelliği ile 15 dakika içerisinde telefonunuzu şarj edebiliyorsunuz ve 15 dakikalık şarj size 7 saat yetiyor.

google-pixel-xl

Google Pixel ve Pixel XL cihazarının diğer özellikleri ise; arka kapakta yer alan parmak izi sensörü, sesli komutlarla arama veya işlem yapma ve 4K video görüntü gibi özelliklerdir.

 

pixel-xl

 

Bir akıllı telefon olma özelliği taşımasına rağmen Google, Pixel ve Pixel XL için ”sıfırdan inşa edilmiş”,  ”yeni” gibi tanımlar yaparak diğer akıllı telefonlardan ayıran özellikleriyle Pixel ve Pixel XL’ın farklı olduğunu vurgulamakta.

google-pixel-phone

Google Pixel ve Pixel XL 4 Ekim’de piyasaya sunuldu. Pixel ve Pixel XL cihazlarının Türkiye’ye ne zaman satışa sunulacağı ise henüz net değil.

 

google_pixel

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ