Reklam
Reklam

Göbek Eriten Zerdeçal Kürü Nasıl Hazırlanır?

  • 31 Mayıs 2017
  • Göbek Eriten Zerdeçal Kürü Nasıl Hazırlanır? için yorumlar kapalı
  • 784 kez görüntülendi.

GÖBEK ERİTEN ZERDEÇAL KÜRÜ NASIL HAZIRLANIR?

Özellikle yaz aylarının gelmesi ile kadınların diyet programları da belirlenmeye başladı. Zayıflamaya yardımcı olması ile bilinen zerdeçal ile istenmeyen çirkin görümlü göbeklere veda edebilirsiniz. Karın bölgesinde biriken yağlar hazırlayacağınız zerdeçal kürleri ile size çok yardımcı olacak.  Kışın alınan ve genellikle göbek kısmında birikime uğrayan yağlar yoğurtlu zerdeçallı karışım kürü ile adeta sihirli bir değnek gibi yok olacak. Zerdeçalın kilo vermede etkili olduğunu açıkça söyleyebiliriz.

Yoğurt ise her gün düzenli tüketildiğinde kiloların gitmesinde çok önemli bir etkiye sahiptir. Zerdeçal kürü denildiğinde akla gelen ilk besin yoğurttur. 2005 yılında Uluslar arası obezite dergisinde yayımlanan bir çalışmada yoğurt tüketmenin hızlı kilo vermede yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Özellikle göbek yağlarını erittiği belirtilmiştir.

Zerdeçal kürünün içinde kilo vermeye yardımcı olan diğer bir bitki ise tarçındır. İçerisinde “sinamaldehid” olarak adlandırılan bir madde yer alır.  Bu madde farelerin üzerinde yapılan deneyle karın bölgesindeki yağ oranını azalttığı saptanmıştır. Buna bağlı olarak zerdeçal ve yoğurt karışımına eklenerek daha kesin sonuçlar elde edilmektedir.

Göbek eriten zerdeçal kürü nasıl hazırlanır?

4-5 yemek kaşığı light yoğurt

1 çay kaşığı toz tarçın

1 çay kaşığı zerdeçal tozu

1 çay kaşığı zeytinyağı

1 çay kaşığı zencefil tozu

HAZIRLANIŞI

Tüm bu malzemeleri derin bir kâsenin içine karıştırın. Kolay şekilde hazırladığınız bu kürü tüm öğünlerden 1-2 saat önce aç karnına tüketmelisiniz. Düzenli olarak tükettiğiniz bu kürle istenmeyen göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Not: Göbek eriten zerdeçal kürünü tüketen bazı kişilerde mide yanması ve ekşime gibi sorunları yaşatabilir.

Hazırlanan bu kürü tüketirken dikkatli olunmalı, böyle sorunlar yaşandığında ise ara verilmelidir. Hassas midelerde bazen mide sorunları yaşanabilir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ