Reklam
Reklam

Engelsiz Bir Dünya Hepimizin Hayali

  • 03 Aralık 2015
  • 337 kez görüntülendi.

3 Aralık Engelliler Günü…

 

3 aralık engelliler günü

Klasik çok da gerekli olmayan bir bilgi verelim önden.

1992 yılında Birleşmiş Milletlerin kararı ile 3 Aralık “Uluslararası Engelliler Günü” olarak kabul edilmiş; bu karar, 1993 yılı Mart ayında Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komisyonunun 1993/29 sayılı bildirisi ile 3 Aralık Gününün tüm dünyada engellilerin topluma kazandırılması ve haklarının “tam ve diğer insanlara eşit ölçüde” sağlanması amacı için çalışılması gereken bir gün olarak tüm dünyaya duyurulmuştur. O zamandan beri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilmiştir.

Engelliler günü diye duyduğumda ilk aklıma gelen, ilk düşündüğüm engelli arkadaşlarımıza hayatlarını kolaylaştırmak için ne yapıyoruz?

Bir şey yapmayı geçtim o güzel insanlara hayatı daha da zorlaştırmasak yeter.

Bizi kaldırımlara araç park ettiğimiz sürece dostlarımızın en basit bir yerlere gitme hakkında bile ciddi bir yaşam riski yüklüyoruz sırtlarına.

Peki ya toplu taşıma araçları? Ankara’da belediye otobüslerinin yeni modellerinde bu imkan var. Afyonda da gördüğüm akülü sandalyeler için belli bölgelerde şarj noktaları yapmışlar. Afyonda toplu taşımalarda bir çözüme denk gelmedim ama.

Beni etkileyen bir kaç videoyu paylaşmak istedim sizlerle. Belki bir çoğunuz izledi ama yinede 1 kişi bile bu videoyu izleyip FARKINDA olsabu büyük bir artı olur bizim için.

İlk video Samsung’un Muharrem için hazırladığı Video


 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ