Reklam
Reklam

Doğum Çatlakları Nasıl Geçer?

  • 01 Ocak 2016
  • 765 kez görüntülendi.

DOĞUM ÇATLAKLARI NASIL GİDERİLİR?

doğum çatlakları

Hamilelik bir bayan için hayatının en güzel anlarıdır. Ancak güzel olduğu kadar zor zamanları da vardır. Gebelikte kilo alınması ile birlikte şişmeye başlayan karın gerildiği için çatlaklar oluşur.Doğum zamanı yaklaştıkça kadınlardaki hormonal değişim, olması gerekenden daha fazla kilo ve çok hızlı kilo almak derinin gerilmesine ve deride çizgiler oluşmasına neden olmaktadır. Esmer tenli bayanlarda çatlak olma oranı beyaz tenli bayanlara göre daha azdır.

Oluşan bu çatlakların önlenmesi az da olsa bayanların elindedir. Yanlız oluşan çatlaklar tamamen ortadan kalkmaz. Doktorun tavsiye ettiği kremlerle çatlak oluşabilecek bölgelere masaj yaparak sürülmesi çatlak oluşumunu azaltmaktadır. Hamilelik öncesi ve hamilelik esnasında bol sıvı tüketimi de çok önemlidir.

Ilık su ve mümkünse soğuk su  ile alacağınız duşla da çatlak oluşumunu en aza indirebilirsiniz. Bu ılık suyla karın bölgesine yapacağınız masajla deri kendini toparlar ve deriyi güçlendirir.

Uzmanlar badem yağı ve bebek yağını da çatlaklar için tavsiye ederler.  Ancak çatlaklar oluşmadan önce bu işlem uygulanırsa çatlağın oluşmasına engel olunacaktır.

Derin olan çatlakların görünümünü azaltmak için birçok karışım vardır. Bu karışımlar tamamen bitkisel olup anneye ve bebeğe hiçbir zararı yoktur.

Dermatologlar tarafından verilen kremler çatlak görünümünü azaltmaktadır. Pembe renkli çatlaklar iyileşmesi kolay olup ve çözümü daha kolay çatlak türleridir.

Çatlaklar için hakiki zeytinyağı, kakao, kayısı, buğday ve çörek otu yağları da önerilmektedir.

DOĞUM ÇATLAKLARI TEDAVİSİ:

REFLEXOTERAPİ İLE ÇATLAK TEDAVİSİ:  Hücrelerin zaman içinde görevlerini yapamaması üzerine oluşan çatlaklara karşı reflexoterapi işleminde kolojen üretiminden sorumlu hücrelerin harekete geçmesi amaçlanmaktadır. Elastin ve kolojen ile yüklü hücreler derinin gelişip yenilenmesine yardımcı olur.

LAZERLE ÇATLAK TEDAVİSİ: Çatlaklar deride oluşan bir çeşit cilt rahatsızlığı olduğu için lazer uygulamaları doğum lekeleri üzerinde etki göstermektedir. Lazerle çatlak bölgesinin kendisini yenilemesi sağlanır. Lazer en çok rağbet gören bir uygulamadır.

KRİYOTERAPİ İLE DOĞUM ÇATLAĞI: En başarılı çatlak tedavisidir.Cildin kendisini yenileyen ve tamir etmesini kolaylaştıran bu yöntem hızlı sonuç vermektedir.

Unutmamamız gereken nokta çatlakların oluşmasını önlemek, oluşan çatlakları yok etmekten çok daha zahmetsiz ve daha kolaydır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ