Reklam
Reklam

Diş Beyazlatma Yöntemleri

  • 06 Aralık 2015
  • 535 kez görüntülendi.

DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ ve DİŞ ETİ ÇEKİLMESİ

diş beyazlatma yöntemleri ve ağız sağlığı

Diş beyazlatma yöntemleri için daha önce birçok kez arama yaptığınıza eminim. Dişlerinizi gizleyerek gülmek zor olsa gerek. Hal bu ki gönül rahatlığı ile gülmek varken neden dişlerimizi saklayalım ki. Merak etmeyin yazımızı okuduktan sonra çevrenizde en güler yüzlü insan siz olacaksınız. Evinizde hazırlayacağınız minik yöntemlerle dişlerinizi kolaylıkla beyazlatabilirsiniz.

Diş beyazlatmanın en bilinen ve etkili yolu karbonattır.

1 çay kaşığı karbonat

1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Oluşan karışıma, yarım limon sıkıp iyice karıştırın. Bu karşımla haftada bir kez dişlerinizi fırçaladığınızda farkı göreceksiniz.

Çocukların severek tükettikleri çilek de diş beyazlatmada etkili olmaktadır.

Büyük ve olgun bir çileği püre haline getirdikten sonra fırçanız yardımıyla dişlerinizi fırçalarsanız dişleriniz parlayacaktır. Fakat bu uygulamayı sık tekrarlamamalısınız, çilek asidiktir, çok fazla kullanıldığında çok fazla kullanıldığında diş minesine zarar verir.

Diş beyazlatma yöntemleri arasında bir diğerini de paylaşalım sizinle.

Öncelikle dişlerinizi fırçalayıp ağzınızı iyice durulayın. Bir çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı adaçayı ve bir çay kaşığı tarçını karıştırın. Bu karışımı her gece tekrarlayın.

Son zamanlarda muz kabuğuyla dişleri ovmak çok popüler olmaya başlamıştır.               Diş beyazlatma yöntemleri içerisinde beyazlatıcı diş macunları da vardır.

Tuzlu suya zeytin koyarak bir müddet bekletin ve daha sonra bu suyla gargara yapın. Diş etleriniz güçlenecek, beyazlayacak aynı zamanda diş eti kanamanız varsa ortadan kalkacaktır.

Gliserin güçlü bir anti bakteriyeldir. Diş beyazlatmada gliserin farkını göreceksiniz.

Diş Eti Çekilmesi

Diş eti çekilmesi nedenleri arasında diş taşları, iyi yapılmamış köprüler gibi nedenler sebep olabilir. Diş eti çekilmesi dişin bakterilere bağlı olarak derinlere doğru erimesi ve buna bağlı olarak da diş etinin de onu takip etmesinden kaynaklanır.

Diş eti çekilmesinin en önemli etkenlerinin başında gelenler diş taşları ve diş eti hastalıklarıdır. Diş taşlarının temizliği zamanında yapılmaz ise dişin alt kısımlarına doğru ilerlemeye başlar. Eğer zamanında müdahale edilmez ise diş eti çekilmesi diş kaybına sebep olabilir.

Diş Eti Çekilmesi Nedenleri

İlerleyen yaş diş eti çekilmesi nedenlerindendir.

Diş taşları ve bakteriler.

Dişlerimizin aralarını gereksiz ve çok fazla kürdan, toplu iğne gibi cisimlerle tahriş etmemiz.

Sigara diş eti çekilmesi nedenleri arasındadır.

İlaç kullanımı diş eti çekilmesine sebep olur.

 

Diş Eti Çekilmesinin Belirtileri

Diş eti çekilmesi var ise ağzınızda koku meydana gelir. Diş etleriniz kanama yapar.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ