Reklam
Reklam

Ders Çalışma Masası Nasıl Olmalı?

  • 26 Haziran 2016
  • 1.216 kez görüntülendi.

Ders Çalışma Masası Nasıl Olmalı?

Yaşam alanlarımız hepimiz için elbette çok önemli. Mevzu çalışma alanlarımız olduğunda bu önem daha da artıyor diye düşünüyoruz. Hepimizin zevkleri çok farklı. Renkler, desenler, eşyalar herkese göre değişiklik gösterecektir mutlaka. Asıl önemli olan geleceği için her şeyi yaptığımız çocuklarımızın ders çalışma masası nasıl olmalı?

Çocuklarımız sürekli bir yarış halindeler ne yazık ki. Sürekli çalışmak zorunda oldukları sistemde onlar için en iyi çalışma alanlarını nasıl yaratacağımız hep merakla araştırdığımız bir nokta olmuştur.

Çalışma odası hangi renk olmalı? Çalışma odasında nasıl mobilya tercih etmeliyiz? Ders çalışma masasında neler olmalı?

Çalışma Ortamı Çalışacak Kişinin Zevkine Göre Döşenmeli!

Ebeveynlerin en sık yaptığı hatalardan biri bu. Ders çalışacak olan kişinin motivasyonunu sağlayacak şekilde odanın dekor edilmesi gerekmekte. Kısacası ders çalışma masası nasıl olmalı sorusunun tam olarak cevabı çalışacak kişinin motivasyonunu sağlayacak şekilde olmalı diyebiliriz.

Ders çalışacak kişi çalışma ortamını öncelikle sevmeli. Sevilmeyen bir ortamda yaşamak ya da çalışmak çok kolay olmayacak.

ders çalışma masası nasıl olmalı

 

Ders Çalışma Ortamının Püf Noktaları Nelerdir?

Çalışma Odası Rengi Nasıl Olmalı: Aydınlık ve ferah bir ortam çalışma odasında en çok ihtiyaç duyacağımız şey. Açık mavi, açık yeşil gibi aydınlık renkler tercih edilebilir. Beyaza yakın renkler çalışırken gözünüzü yoracaktır bu yüzden çok tercih etmenizi önermeyiz.

Çalışma odasında televizyon, müzik seti ve bilgisayar gibi dikkat dağıtacak aletlerin olmaması gerekir. Bunun dışında dekorasyonda kullanacağınız ve odada yoğunluk yaratacak poster gibi şeylerin tercih edilmemesi gerekir.

Çalışma ortamında kullanacağınız mutlaka bir çalışma masası olmalı ve bu masayı sadece ders çalışmak için kullanıyor olmalısınız.

 

çalışma odası dekorasyonu

Ders Çalışma Masası Nasıl Olmalı?

Dağınık bir masada çalışmak her zaman zor olacaktır. Çünkü dağınık bir masada dikkatinizi her zaman dağıtır ve odaklanma sorunu yaşamanıza neden olur. Olabildiğince masanız sade ve kalabalıktan uzak olması sizin için daha iyi olacaktır.

Çalışma masanızda mutlaka bir masa lambası bulunmalı. Aydınlık bir alanda çalışmak size keyif verecek ve çalışma isteğinizi arttıracaktır.

Çalışma masanızın nasıl olacağı ne kadar önemli ise çalışma ortamınızın da nasıl olacağı bir o kadar önemlidir.  Sessiz bir çalışma alanında odaklanmanız daha kolay olacak ve dikkat dağıtacak unsurlardan uzaklaşmış olacaksınız.

Çalışma odaları ve çalışma masaları her zaman sadeliği korumanın her zaman önemli olduğunu düşünüyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ