Reklam
Reklam

Çocuk Odaları İçin Dekorasyon Önerileri

  • 01 Ağustos 2016
  • 280 kez görüntülendi.

Çocuklarınız İçin Oda Fikirleri Mi Arıyorsunuz?

Çocuklarınız için eğlenceli bir oda yaratmak için illa bir anaokulu ortamı yaratmanıza elbette gerek yok. Oldukça modern bir yapıya sahip ve bir o kadarda eğlenceli enerjiye sahip çocuk odaları yaratmak sizin elinizde. Bu yaz çocuklarınız için harika çocuk odaları hazırlayabilirsiniz.

Çocuk Odalarının Vazgeçilmezi Depolama Alanları!

çocuk odası dekorasyonu 1

Çocuklarımızın oyuncakları başımıza hep bela olmuştur. Çünkü onları saklamak için fazla alanlara ihtiyaç duyarız. Bu yüzden odamız tüm şıklığını kaybeder ve çirkin sayılabilecek görüntüler oluşur. Oyuncak saklama alanları için fotoğraftaki gibi şık ve kullanışlı alanlar yaratabilirsiniz.Raf sistemi ile oyuncakları gruplara bile ayırabilirsiniz böylelikle çocuğunuz her seferinde oyuncakların tamamını odasına dökerek sizi deliye döndürmez. 🙂

Çocuk Odasında Çalışma Alanı Yaratın!

çocuk odası çalışma alanı

Ufaklıkların çalışma alanını ihmal etmeyin. Eğlenceli bir oda yaratmak isterken onların ders çalışabilecekleri alanlarını yok etmemek gerekiyor. Çocukların çalışma alanlarında fazla gösteriş ve kalabalıklardan uzak durun. Çalışma alanı kısmında kullanacağınız küçük bir halı o bölgeyi özel kılacaktır. Eğer çocuğumuzun odası merdivenli bir alana sahipse ya da buna benzer farklı formlar var ise masalarını bu bölümlerde kullanmanız özel bir alan olgusunu daha net vurgulayacaktır. Çalışma alanlarında bu tarz hareketlilikler enerjiyi arttırmaktadır.

Mobilyaları Abartmayın!

çocuk odaları mobilya seçimi

Çocuklarımızın her şeye sahip olmasını hepimiz isteriz! Eğer bu mobilya için ise kesinlikle alanın boyutunu düşünerek olabildiğince cimri davranmalısınız. Fazla eşyalar ortamın enerjisini düşürecektir ve çocuğunuz kalabalıkta asla kendisini iyi hissetmeyecektir. Alan genişliğine bağlı elbette mobilya miktarında artış olabilir ama kesinlikle kalabalık yaratacak her türlü eşyadan uzak durmalısınız.

Çocuk Odalarında Duvar Dekorasyonu

çocuk odası duvar dekorasyonu

Eğer çocuk odalarında boş duvarlar olsun istemiyorsanız ve aklınıza sadece aile fotoğraflarının olduğu çerçeveler geliyorsa hemen bu düşünceden uzaklaşın. Size hoş gelen bu dekorasyon çocuklarınız için pek eğlenceli sayılmaz aslında. Çocuklarınız neyi seviyorsa dekorasyonun da onları mutlu edecek tarzda yapılmasına özen gösterin. Duvar dekorasyonları çerçeveler ve tablolarla sınırlı değil bunu asla unutmayın!

Çocuklarınızın Odalarında Onlar İçin Yaşam Alanları Oluşturun!

çocuk odalarında oturma alanları

Çocuk odası dekorasyonunda çocuklarınıza aitlik hissini verebilmeniz çok önemli. Çocuğunuz her anlamda o odanın kendi yaşam alanı olduğunun bilincinde olmalı. Çünkü bu his onun evinde, odasında daha mutlu ve huzurlu olmasına neden olacak. Mümkünse çocuk odalarında onlar için oturma alanları yaratın. Eğer alan müsaitse bu birden fazla bile olabilir. Bu alanlarda çocuklarınız daha keyifli kitap okuyabilir ve bu durum onları bir kitap kurduna çevirebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ