Reklam
Reklam

Cilt Sağlığı İçin En İyi Vitaminler

  • 25 Şubat 2018
  • Cilt Sağlığı İçin En İyi Vitaminler için yorumlar kapalı
  • 334 kez görüntülendi.

Cilt Sağlığı İçin En İyi Vitaminler

Cilt sağlığı için vitaminleri en iyi şekilde kullanmak gerekir. Vücudun en büyük organı olan cilt,  yaş ilerledikçe bakımı hak eder. Cildinize yapacağınız ufak dokunuşlar sizi olduğunuzdan daha genç ve güzel yapar.

 Cilt Sağlığı İçin Vitaminler

Cilt için vitaminler, ölü hücrelerin yenilenmesi için doğal cirosu sağlamak, enfeksiyonları ve oksidatif stresin hücrelere zarar vermesini veya inflamasyona neden olmasını önlemek için sulu tutmalıdır. Yaşlanma sürecini yavaşlatmaya, yara izlerini, koyu lekeleri ve kaba lekeleri ortadan kaldırmaya, esnekliği arttırmaya veya inflamatuar koşulları azaltmaya çalışır. Bu vitaminler cilt için mükemmel bir seçenektir.

Cildinize En İyi Vitaminler

Cildiniz için en iyi vitaminler arasında Avitaminİ , E vitamini ve K vitamini yer almaktadır.

A Vitamini

Bu antioksidan vitamin, serbest radikallerin etkilerini nötralize ederek kırışıkları tedavi edebilenler de dahil olmak üzere birçok formda bulunur. Bu vitaminin yüksek seviyeleri havuç , ıspanak , mango ve tatlı patateslerde bulunur .

B3 Vitamini

Genellikle niasin olarak anılan bu vitamin, parlayan cilt yaratmak ve gevşek ya da erken yaşlanmış cilt görünümünü azaltmak için kozmetik ürünlere dahildir.  Enflamatuar koşullarda kızarıklığı da azaltabilir.

cilt-icin-vitamin ansiklopedikya

C Vitamini

C vitamini , yeni hücreler için gerekli olan keratin üretimindeki rolü nedeniyle yaş lekeleri ve lekelerin görünümünü azaltabilir.

E Vitamini

Bu antioksidan vitamin belki de en iyisidir. Nemin tutulmasını sağlar. Aynı anda A vitamini vücudunuzun alımını arttırırken, akne belirtilerini ortadan kaldırabilir.

K vitamini

Cildinizde iyileşmeye ihtiyacı olan  onarım ve sağlık için cildin herhangi bir bölümüne daha iyi dolaşımda bulunur. Cilt sağlığınız için K vitamini almak en önemli takviyedir.

D vitamini

Bu vitamin, bağışıklık sistemi ve vücudun enfeksiyonlarla mücadele kabiliyeti ile yakından ilişkilidir. Bu, dış patojenler ve toksinler tarafından sürekli bombardıman edilen cilt için önemlidir. Bu vitamin akne belirtilerini de hafifletir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ