Reklam
Reklam

Aynı Yıldızın Altında – Film Önerisi

  • 29 Kasım 2015
  • 414 kez görüntülendi.

The Fault in Our Stars – Aynı Yıldızın Altında

 

Bu size önereceğim ilk film. Aslında bu filme gelene kadar yüzlerce çok daha iyi film var ama sanırım dün gece izlediğim ve fazlaca etkisinde kaldığım için bu filmi önermek istedim.
film önerisi aynı yıldızın altında

Bizler aynı yıldızın altında her an kanser olma ihtimali olan bir yığın insanız. Bu hastalığı iyi bilirim. Sanırım ailemde yaşadığım için bu kadar etkiledi beklide.

 

16 yaşında genç, güzel ve akıllı bir kız Hazel. Uzun süredir troid kanseri ile savaşmakta. Hastalık akciğerlerine sıçramış ve  çantasında oksijen tüpüyle gezen hayalleri için bir an bile heyecanını kaybetmeyen bir yürek. Hazel’in hayatı kanserli hastalar için oluşturulan destek grubunda Augustus ile tanışmasıyla biraz farklılaşır. Augustus beyin tümörü ile savaşmış ve bu yolda sağ bacağını kaybetmiş aşırı sevimli bir genç. Bu iki güzel karakter sizinde beklediğiniz gibi birbirlerine aşık olurlar. Hazel rahatsızlanıp hastaneye kaldırıldığında Augustus Hazelin hayalini gerçekleştirmek ister ve istikamet AMSTERDAM! Bu harika şehiri gezmiş gibi oluyorsunuz izlerken. Bende beliren his ” Elimde fotoğraf makinem ve bir harita. Tek kulağımda çalan vazgeçemediğim şarkılar.” İşte tam olarak tam da bu. Hazel hayaline kavuşur pek hayal ettiği gibi olmasada. O şehir nehir kıyısında söylenen bir cümle ile birden kapkaranlık olsa da gözümde bu film izlenmeli. Bir de keşke bizde de ölümümüzün ardından sevdiklerimizin bir kaç cümle söyleyebileceği bir gelenek olsa.

Bu arada filmde öyle bir sahne var ki 🙂 yumurtalı sahne diyelim biz ona. Hepimizin vardır bunu yapmak istediği birileri. Olmasını diliyorum efendim 🙂

Öyle duygusal romantik film sevmem diyen insanların bile izlemekten keyif alabileceği bir film. Filmlerin sonu hakkında herhangi birşey paylaşmamı beklemeyin. Okay?

Josh Boone’un yönetmenliğini üstlendiği film, John Green’in romanından Scott Neustadter ve Michael H. Weber tarafından uyarlandı. Filmin başrollerindeyse Shailene Woodley, Ansel Elgort ve Willem Dafoe yer alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ