Reklam
Reklam

Avrupa’nın En Güzel 10 Kasabası

  • 15 Aralık 2015
  • 1.989 kez görüntülendi.

1. Manarola, İtalya

avrupanın en güzel kasabaları

 

 

Monarola, İtalya’nın akdeniz kıyısında gökkuşağı renklerine boyanmış evleriyle ünlü kasabalarından biridir. Bu büyüleyici balıkçı kasabası her yıl çok sayıda turisti ağırlamaktadır. Bu kasabada ne bir otomobil ne de trafik ışığı var. Eğer burayı ziyaret edecekseniz aracınızı kasabanın dışında bırakıp yolunuza yürüyerek ya da otobüslerle devam etmeniz gerekecek.

2. Garmisch-Partenkirchen, Bavaria, Almanya

avrupanın en güzel kasabaları 2

Garmisch-Partenkirchen büyüleyici bir dağ kasabası. Münih trenle sadece 80 dakika uzaklıkta. İkiye ayrılmış iki farklı kasaba. Üç ya da dört katlı evler, pastel renklerle boyanmış, Arnavut kaldırımlar… Bu kasabada yürümek içinizi huzurla dolduracak.

3. Portree, İskoçya

avrupanın en güzel kasabaları 3

Nüfusu oldukça az olan bir kasaba Portree. Limanında barlar, balık restoranları ve körfezin mükemmel manzarası ile ilgi odağı kasabalardan biridir.

 

4. Reine, Norveç

avrupanın en güzel kasabaları 4

Halkı tarafından Norveç’in en güzel köyü seçildi. Reine sadece 300 nüfusa sahip küçük bir balıkçı köyü. Kutup dairesi üzerinde yer alan bu uzak ve vahşi bölge nefes kesen dağlar ve safir koyları ile insanı büyülemektedir. Geceleri kuzey ışıkları ile inanılmaz gece gökyüzü manzaralarını sizde görmek isteyeceksiniz.

5. Colmar, Fransa

avrupanın en güzel kasabaları 5

Kasabanın tarihi 9. Yüzyıla kadar uzanır. Ortaçağ sokaklarının atmosferini hala hissediyorsunuz. Bu iyi korunmuş kasabada şarap başkenti olarak da kabul edilir. Kasabada küçük bir o kadar şirin kruvasan satan pastanelere denk gelebilirsiniz. Kasaba gotik mimari örneklerini de sergilemektedir.

6. Marsaxlokk, Malta

avrupanın en güzel kasabaları 6

Bu kasaba M.Ö 900’lerde kurulmuş bir ticaret limanıdır. Bugün bu güzel kasaba Akdeniz’de balıkçılığın ana tedarikçisi konumundadır. Bu kasaba muazzam balık pazarları ile bilinir. Ziyaret edilmesi gereken büyüleyici kasabalardan biridir.

7. Portmagee, İrlanda

avrupanın en güzel kasabaları 7

Kartpostal görüntüsü gibi bir balıkçı kasabası. Bu kasaba zengin ve renkli geçmişi ile beğeninizi kazanacağı şüphesiz. Bu kasaba balarında canlı müzik eşliğinde lezzetli yiyecekler ve harika biralar tadabilirsiniz.

8. Bled, Slovenya

avrupanın en güzel kasabaları 8

Muhteşem dağlar ile korunaklı bu kasaba görülmesi gereken yerlerden biri. Blend Kalesi, buzul mavi suları ile çevreleyen ve bölgenin en güzel sağlık kaplıcalarının yer aldığı bölgedir. Kasabada yürüyüş sırasında panoramik manzaraya doyamayacaksınız.

9. Hallstatt, Avusturya

avrupanın en güzel kasabaları 9

M.Ö 5000 yıllarında kurulan Avusturya’nın en eski yerleşim birimidir. Sarmaşık kaplı binalar harika bir atmosfer yaratmakta kasabada.

10. Bibury, İngiltere

avrupanın en güzel kasabaları 10

İngiltere’nin en güzel kasabası olarak adlandırılır. Geçmişten bugüne kadar muhafaza edilmiştir. Eğimli çatılar, eski taş evlerle kaplı sokaklarda yürürken geçmişe yolculuk yaptığınızı hissedeceksiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ