Reklam
Reklam

Avrupa’nın En Güzel Manzaraları

  • 20 Şubat 2016
  • 384 kez görüntülendi.

Eğer Avrupa’da bir tatile çıktıysanız ve görülecek yerler neresi diyorsanız bu yazımız tam da sizler için.

Avrupa’da tarifsiz güzellikte manzaraları görmek istemez misiniz?

1. Azores

 

1. Azores

Azo hala aktif olan 1766 adet volkanın üzerinde bulunmaktadır. Yer altı mağaraları, volkanik çatlaklar gibi bir çok güzellik içermektedir. Manzara calderas, kraterler göller, fumaroles ve termal su kaynakları ile doludur.

 

2. Hallstatt

2. Hallstatt

Bölge dünyanın en eski tuz madenlerine sahiptir. Romantik bir tekne turu ya da büyüleyici güzellikte tuz mağaralarını gezebilirsiniz.

3. Bonifacio

3. Bonifacio

 

Mediterranean Denizi ve Tyrrhenian Denizinin tam da birleştiği yerde mükemmel bir manzara. Kumsalları, gizli koyları, her ölçekteki adalar ve diğer pastoral görüntüsünü izlemeye doyamayacaksınız.

 

4. Mont Saint-Michel

4. Mont Saint-Michel

Dünyanın en yüksek gel git doğal olayının yaşadığı büyüleyici güzellikte görülmesi gereken en güzel yerlerden biri. Bu yapı UNESCO dünya mirasları arasında yer almaktadır.

 

5. Toskana

5. Toskana

Avrupa’nın görülmesi gereken yerleri arasındadır. İtalyanın merkezinde yer alan bir bölgedir. Bölge turizm cennetidir.

 

6. Faroe Adaları

7. Faroe Adaları

İskandinav ülkelerinin gizli mücevheridir. Kuzey Atlantik Okyanusunun ortasında exotik bir yerdir. Eğimli bir bölge olan Faroe Adaları gezginler için tercih sebebi olabilir.

7. Hallerbos Ormanı

9. Hallerbos Ormanı

Eğer şehirden uzak olmak istiyorsanız ve orman yürüyüşlerini seviyorsanız bu orman tam da sizin istediğiniz gibi. Nisan ayının başından itibaren bu orman harika bir tercih olacaktır.

 

8. Lofoten Adaları

10. Lofoten Adaları

Fotoğraf size rüya gibi gelebilir. Rüyada değilsiniz. Bu manzaranın her pikseli gerçek 🙂 Bu şirin kasaba balıkçılığı ile meşhurdur. Rafting yapmayı sevenler içinde Avrupa’da doğru bir tercih olacaktır.

 

KAYNAK

BEST LANDSCAPES

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yağmur diyor ki:

    Kesinlikle gidilip görülmeli?

BİR YORUM YAZ